Del video, ja si i riu me armë sulmoi policët para ambasadës në Moskë

SHPËRNDAJE

Dalin pamjet e sulmit ndaj policise para Ambasadës së Kamboxhias në Moskë. Kamerat kane fiksuar sulmuesin, qe eshte nje 31 vjecar nga rajonet ruse të Kaukazit Verior, qe hapi zjarr ndaj policise.

rus

Nje efektiv mori plagë në këmbë dhe u dërgua në spital. Kolegët e tij iu kundërpërgjigjën të shtënave dhe plagosën agresorin, duke e arrestuar më pas.

Sulmi ndodhi papritur, teksa grupi i policëve ishte angazhuar për të mbikëqyrur zonën gjatë kalimit të një delegacioni.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBabë e bir vdiqën në aksident, si po e ndihmojnë familjen shqiptare në Kanada. Nëna ende në koma
Artikulli tjetërVIDEO/ Koloneli shqiptar në krye të Muzeut të Spiunazhit në Uashington

S'KA KOMENTE

Comments are closed.