Arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit, Berisha deklaratë të fortë: Ulsi Manja nxori sekretin për Dakon, dekonspiroi SPAK-un! 4 ditë më parë..

Jun 8, 2023 | 13:04
SHPËRNDAJE

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë sot në Kuvend ku tha se ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka dekonspiruar SPAK-un lidhur me arrestimin e ish-kryebashkiaut Vangjush Dako.

Berisha tha se ka qenë ministri Manja i cili 4 ditë para arrestimit ka njoftuar Vangjush Dakon dhe ka nxjerrë sekretin e Prokurorisë së Posaçme, SPAK.

“Merr një rrogë që, prit se do të kthehem dhe ty. Vendin e ke te Gjushi, je ti që e njoftove, 4 ditë dekonspirove. Ulsi Manja nxorri sekretin, është njeriu i pazareve me Edi Ramën. Kush ia tha Gjushit, i gjithë Durrësi flet për ty, ke nxjerrë sekretin, je një lloj Jago, mos më ndërpre. Ky është komisioneri i shitjes së të dhënave, pretendon se ka një ligj, thyehet 1 milion herë”, tha ai.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura