Arrestimi i biznesmenit pas vdekjes së punëtorit, reagon Dhoma e Tregtisë Lezhë: E prangosën duke i ngritur kurth

| 11:03
SHPËRNDAJE

Pashke Palokaj
Pashke Palokaj

Dhoma e Tregtise Lezhë ka reaguar pas arrestimit nga policia me urdhër të Prokurorisë, të kryetarit të saj, Pashk Palokaj.

Arrestimi i biznesmenit me urdher te prokurorise pas hetimeve te kryera per vdekjen e nje punëtori ne muajin gusht 2019 tek pallati qe ai po ndertonte ne lagjen “Beselidhja” te Lezhes.

Akuza e ngritur ndaj tij per “ndertim pa leje”, “mos zbatimi i rregullave te sigurise ne pune” dhe “punesim i paligjshem”.

Dhoma e Tregtise Lezhe shpreh indiniaten me te thelle per menyren si po abuzohet me sipermarresit e ndershem.👎👎👎👎👎👎

Ngjarja e ndodhur ne date.16.06.2019 mbi renien nga skela te ndierit M.Sh nuk i perket pergjegjesise ligjore te ndertuesit por te nenkontraktorit. Edhe ne rast se do te ishte e tille, shoqeria gezon drejtues teknik dhe te tjere pergjegjes te drejtperdrejte te kesaj ngjarje.

Pa njoftim, pa vendim te komunikuar, ne menyre kurthi (ftohet per takim), dhe i vene prangat ndertuesit, sipermarresit, Kryetarit te Dhomes se Lezhes ne pabesi dhe ne thyerje te drejtperdrejte te te drejtave te njeriut dhe te drejtes qe i ofron ligji.
Ku po shkojme o Shteti i se drejtes qe cdo dite e me shume nuk je i tille.👎👎👎👎
U rrezuan pallatet si te ishin keshtjella prej rere ne Durres dhe kush e pesoi???(disa fatkeq)

Kjo eshte reformation ne drejtesi.👎👎👎👎

Doni ti largoni dhe ato pak biznese te ndershme nga Shqiperia????😭😭😭

Vazhdoni e bejeni.!😭😭😭😭

Dite te lumtura na presim!😭😭😭

Kuzhdo qe e ndjen qe duhet te solidarizohet le ta beje.🙏🙏🙏🙏

Ambasada Amerikane
Delegacioni i Bashkimit Europian
Shoqatat e biznesit

Reagoni sa nuk eshte teper po teper vone🙏🙏🙏”, thuhet në reagim.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.