“Abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve…”/ Basha: Vetingu në politikë duhet një orë e më parë

Nov 13, 2021 | 13:52
SHPËRNDAJE

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka ripërsëritur sot qëndrimin për domosdoshmërinë e vetingut në politikë, gjë që sipas tij “shkëput Shqipërinë nga kthetrat e korrupsionit, ndëshkon politikanët e korruptuar dhe kthen pushtetin tek qytetarët”.

basha kuvend 175-4ae1-8883-a115f63a1232

Në një postim në Twitter, Basha thotë se “që pushteti t’u kthehet qytetarëve, duhet të marrë fund pandëshkueshmëria e politikanëve të korruptuar, duhet pastruar politika nga abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve”.

Reagimi i plotë i Bashës:

Në sytë e shqiptarëve dhe mbarë botës, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni, ku fuqia e pushtetit rritet, ndërsa mirëqenia e qytetarëve vetëm bie.

Që pushteti t’u kthehet qytetarëve, duhet të marrë fund pandëshkueshmëria e politikanëve të korruptuar, duhet pastruar politika nga abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve, duhet një orë e më parë #vettingnëpolitikë

7465e6f0-7806-4704-b76c-2f6296e1ce33

© Panorama.al

Te lidhura