Të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për të zgjedhur kryesinë e PD/ Bylykbashki: Do garoj për postin e nënkryetarit

May 26, 2022 | 22:28
SHPËRNDAJE

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka deklaruar mbrëmjen e sotme se do të garojë për t’u zgjedhur nënkryetar të Partisë Demokratike.

-1200-630-5f577c39b9a59

Bylykbashki pritet të paraqesë kandidaturën këtë të shtunë gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD për zgjedhjen e kryesisë.

“Të shtunën mblidhet Këshilli Kombëtar për Kryesinë e PD dhe më tej. Dallim i madh nga ajo që bëri Basha në kundërshtim të statutit, për të emëruar. Jam unë ai që e ndaj tha, ju ratifikoni me votë të hapur.

Nga këtu ecim përpara me votë të lirë. Do kandidoj për një nga funksionet në Kryesinë e PD.”-tha Bylykbashi te Syri Tv.

© Panorama.al

Te lidhura