Tabela/ Shqipëria ndër vendet e fundit në botë për vaksinimin

Mar 1, 2021 | 23:06
SHPËRNDAJE

Shqipëria është një ndër vendet e fundit në botë sa i përket numrit të personave të vaksinuar kundër koronavirusit.

vaksina-covid

Nga të dhënat e faqes ourworldindata, Shqipëria renditet para Afrikës, por larg vendeve të tjera.

Shqipëria ka nisur procesin e vaksinimit anti-Covid në fillim të muajit janar, duke siguruar doza nga kompania Pfizer.

ee89fdee-cdd3-4ed6-b1cb-39a927dca5eb

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.