E çuditshme, shorti i Europa Ligës vendos përballë skuadrat me të njëjtin pronar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 17:43

E çuditshme, shorti i Europa Ligës vendos përballë skuadrat me të njëjtin pronar

Mesditën e sotme është hedhur shorti për grupet e Uefa Eruopa League, dhe duket se ka qenë një short i vështirë për skuadrat e mëdha. Në sy bie shumë grupi i Lacios i cili ndodhet me ekipe jo të lehta në letër si Marseja, Apollon dhe gjermanët e Frankfurtit.

Dl7SZoOV4AA4aBl

Megjithatë në short shot vihet re edhe diçka interesante. Ka të bëjë me grupin B ku në të ndodhen dy skuadra të të njëjtit pronar. Red Bull Salcburg dhe Red Bull Lajpcig. Të dy këto klube kanë si pronar presidentin e Red Bull por sipas UEFA-s nuk asnjë parregullsi në dokumentacionin e skuadrave kështu që ato mund të përballen së bashku.

dfjgkdfhglfg

 

www.minuta90.com