Alegri: Le ta sqarojë Bonuçi pse u largua, ai ishte kapiteni ynë i ardhshëm

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 12, 2017 | 16:30

Alegri: Le ta sqarojë Bonuçi pse u largua, ai ishte kapiteni ynë i ardhshëm

Në intervistat e tij të kaluara, por ndoshta edhe në ato që do të shoqërojnë të gjithë këtë sezon, një pyetje mbi largimin e Leonardo Bonuçit nuk do të mungojë kurrë për Masimiliano Alegrin, por edhe këtë herë, trajneri i Juventusit e pret shkurt. “Nëse mendoni se kam qenë unë…

Në intervistat e tij të kaluara, por ndoshta edhe në ato që do të shoqërojnë të gjithë këtë sezon, një pyetje mbi largimin e Leonardo Bonuçit nuk do të mungojë kurrë për Masimiliano Alegrin, por edhe këtë herë, trajneri i Juventusit e pret shkurt.

alegri

“Nëse mendoni se kam qenë unë shkaktari për largimin e Bonuçit nga Juvja, atëherë gaboheni të gjithë. Nëse doni të vërteten, kërkojeni te lojtari, jo tek unë. Personalisht di të them se zgjedhjen e mori ai, ndërsa unë si trajner dhe ne si klub e dinim se ai ishte kapiteni i përzgjedhur i të ardhmes, pas Bufonit, por me sa duket as kjo nuk mjaftonte për atë. Për të tjerat, unë nuk kam më asnjë përgjigje për të dhënë”, tha Alegri.0 Komente Shfaq Komente Fshih komente

Shkruaj nje koment

www.minuta90.com