Rama ja thotë në sy Gjiknurit: Ose mbaro rrugën Tiranë-Elbasan, ose do mbarosh ti

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në një takim me banorët e Elbasanit për të prezantuar sukseset e platformës së bashkëqeverisjes.

Gjatë takimit një prej banorëve ngriti problemin e rrugës Tiranë-Elbasan dhe Rama i tha Gjiknurit se kjo është një sfidë për të, ose të mbaroj rrugës osë të mbaroj për vete.

gjiknuri-rama-1024x784

“Ministri ka marrë sot vendimin që të marrë përsipër që të mbaroj rrugën Tiranë-Elbasan deri në fund të vitit. Ai ka marrë barrën o ta mbaroj o të mbaroj”, deklaroi Rama.

Ndërsa Gjiknuri tha:  Unë e kam marrë përsipër, pres lëvrimin e fondit dhe barra do kalohet së bashku me kryeministrin

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEMRI/ Arrestohet polaku në Sarandë, ishte dënuar në 2013 për mashtrim dhe falsifikim
Artikulli tjetërTeatri i ri Kombëtar, regjisori zbulon plagjiaturën: Projekti i skualifikuar për Operan në Korenë e Jugut

S'KA KOMENTE

Comments are closed.