Qëlloi me armë zjarri në kokë pronarin e një pike shitjeje makinash në Krujë, vetëdorëzohet në polici autori

Feb 29, 2024 | 17:34
SHPËRNDAJE

Mbrëmjen e djeshme (28 shkurt) në Krujë, si pasojë e një konflikti për motive të dobëta, mbeti i plagosur, pronari i një pike shitje makinash, Artan Goga.

goga

Autori 43-vjeçar, Perlat Merlika qëlloi me armë zjarri Gogën duke i shkaktuar plagë në kokë.

LEXO EDHE: DETAJE/ U qëllua me armë zjarri në kokë, identifikohet i plagosuri në Krujë. Policia në kërkim të autorit

I plagosuri ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi:

Krujë

Ditën e sotme, është vetëdorëzuar në Komisariatin e Policisë Krujë dhe u arrestua shtetasi P. M., 43 vjeç, banues në Krujë.

Ky shtetas, ditën e djeshme, për motive të dobëta, ka qëlluar me armë zjarri shtetasin A. G., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura