Del pozitiv me Covid-19 mjeku kirurg, shtrohet me urgjencë tek Infektivi. Vuan dhe nga diabeti

| 13:27
SHPËRNDAJE
 

Rezulton pozitiv me koronavirus një mjek kirurg në qytetin e Beratit.

infektivi

Siç raporton News24, mjeku është transferuar me urgjencë drejt spitalit Infektiv në Tiranë.

Mësohet se gjendja e tij është përkeqësuar dhe ka pasur nevojë për shërbim mjekësor në spital.

Mjeku 40-vjeçar ndërkaq vuan dhe nga diabeti.

Drejtoria e Shëndetit Publik në Berat mbylli repartin e Kirurgjisë për dezinfektim.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.