FOTO/ Sarandë, ambulanca përplaset me një BMW X5, mjeti përfundon brenda lokalit, plagoset infermieria dhe… (DETAJET)

| 8:21
SHPËRNDAJE
 

Një ambulancë është aksidentuar në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen nr. 3aksident sarandeMësohet se në momentin kur ambulanca është përplasur me një automjet po shkonte të merrte një pacient.

Si pasoje është plagosur  infermierja A.R, 54-vjec. A.R, e cila ndodhet në gjendje të rende dhe është nisur me helikopter drejt Spitalit Ushtarak në Tirane. Ndërsa dy drejtuesit kanë marrë plagë të lehta.

Ambulanca është përplasur me një mjet BMW X5 me targa angleze, i cili ka përfunduar brenda lokalit të shtetasit K.K dhe për pasoje është dëmtuar drejtuesi i mjetit.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i policisë

Rreth ores 04:21, në kryqëzimin e quajtur “Kolagji”, lagja nr.2, Sarandë, një autoambulancë e spitalit të Sarandës me drejtues shtetasin A.K., 54vjeç, banues në Sarandë është perplasur me mjetin tip BMW, me drejtues shtetasin K.K., 24 vjeç, banues në Sarandë.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasja A.R., rreth 58 vjeçe, në gjëndje të rëndë shëndetsore

Ndërsa dy drejtuesit e mjeteve janë lënduar lehtë jashtë rrezikut pë jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.