Futbollistët nuk i binden klubit, Napoli paralajmëron ndëshkime për lojtarët

| 17:23
SHPËRNDAJE

Napoli po kalon një situatë shumë të vështirë, teksa në 3 ndeshjet e fundit marrë 2 barazime dhe një humbje.napoli

Pikërisht pas humbjes ndaj Romës, presidenti De Laurentis urdhëroi skuadrën të qëndrojnë së bashku të grumbulluar gjatë gjithë javës.

Megjithatë ky urdhër nuk është zbatuar nga skuadra, sa shkoi deri aty sa Ançeloti pas barazimit të mbrëmshëm në Ligën e Kampionëve, nuk dha as intervistë pas ndeshjes. Të gjithë pjesëtarët e ekipit pas ndeshjes ditën e djeshme, u larguan në shtëpitë e tyre, duke thyer urdhrin e presidentit të tyre.

Pikërisht për këtë ka reaguar edhe klubi i Napolit, të cilët nëpërmjet një komunikate, njoftojnë se do të merren masa ndaj të gjithëve: “Klubi lajmëron që, në lidhje me sjelljen e lojtarëve dje, do të nisë me një proces për t’i mbajtur të drejtat e veta ekonomike, kapitale, të imazhit dhe disiplinore në autoritet kompetent.

Qartësojmë se trajneri i skuadrës, Karlo Ançeloti ka përgjegjësinë në lidhje me ekzekutimin e vendimit për të qenë të grumbulluar. Si përfundim, njoftojmë se do të ketë heshtje për shtyp deri në një datë të dytë.”

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.