FOTOLAJM/ Dyqanet në krizë për krah pune, xhamat e bizneseve mbushur me afishe ku kërkojnë punëtorë

Jun 28, 2022 | 12:19
SHPËRNDAJE

Bizneset private në Shqipëri po përballen me mungesën e fuqisë.

dyqane punesime (5)

Në një vëzhgim të bërë në dyqane të ndryshme, xhamat e tyre shihen të mbushur me afishe ku kërkojnë punëtorë.

Në fotot e siguruara nga LSA, vihet re që kërkesë më e lartë ka për shitëse ose kamarier/e.

Kriza vihet re në biznese të ndryshme si të shitjes së luleve, fast-food, optika, restorante, lokale dhe butik.

dyqane punesime (3) dyqane punesime (2) dyqane punesime (1) dyqane punesime (6) dyqane punesime (4) dyqane punesime (7) dyqane punesime (8) dyqane punesime (9) dyqane punesime (10)

 

© Panorama.al

Te lidhura