Edi Rama takon kryeministrin e Bavarisë: Aleat i vendosur i integrimit të Shqipërisë në BE. Do të punojmë për…

Oct 25, 2021 | 18:54
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin e Bavarisë Markus Söder.

takimirama

Përmes një postimi në rrjetet sociale Rama e cilëson atë si një aleat të vendosur të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian.

Mynih, Gjermani – Takim me Kryeministrin e Bavarisë, Markus Söder, një aleat i vendosur i Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në rrugëtimin europian, me të cilin do të punojmë për fuqizimin e marrëdhënieve ekonomike e tregtare mes Bavarisë e Shqipërisë”, shkruan Rama në një postim në “Facebook”.

© Panorama.al

Te lidhura