Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut/ Dalin rezultatet e para, ja kush po kryeson mes dy kandidatëve shqiptarë

Apr 24, 2024 | 21:04
SHPËRNDAJE

Pas përfundimit të procesit të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri, na Maqedoninë e Veriut ka nisur numërimi.

Intervista

Kujtojmë që në garë janë edhe dy kandidatë shqiptar, Bujar Osmani nga Fronti Evropian dhe Arben Tavari nga Vlen.

Sipas rezultateve të para, Osmani ka marrë 17.03% të votave, ndërsa Tavari ka marrë 12.45% të votave.

123-1

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura