Vodhi bizhuteri Cartier me vlerë 150 mijë euro, arrestohet shqiptari në Francë. Si e ‘tradhtuan’ gjurmët e gishtërinjve

Apr 3, 2024 | 18:43
SHPËRNDAJE

Një shtetas shqiptar ka vjedhur në Francë bizhuteri Cartier, por është arrestuar nga policia pasi ka lënë gjurmët e gishtërinjve, të cilat janë zbuluar nga ADN-ja.

80a8c7dd6d06684a8c7dd6d0648a8cv-960x640

Ai do të gjykohet më 14 maj 2024 nga gjykata e Versajës.

Siç bëjnë me dije mediat franceze, në Villepreux, ai kishte vjedhur një orë ari me vlerë 69,000 euro dhe një unazë prej ari të bardhë me 175 diamante të vogla të vlerësuara në 19,800 euro.

Gjithashtu dhe një gjerdan amuleti 20,200 €, një unazë 5,620 €, dy orë të tjera 18,400 € dhe 4,050 €… Në total, vlera e sendeve të vjedhura kishte arritur në 150,000 €, por asgjë nuk është gjetur.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura