Viktimës iu pre rruga, u rrah dhe u qëllua për vdekje/ Arrestohet shqiptari që dyshohet për vrasjen e një 47-vjeçari në Greqi, besohet se shkak është bërë… (FOTO)

Jan 21, 2023 | 19:21
SHPËRNDAJE

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Greqi, i dyshuar si i përfshirë në vrasjen e një 47-vjeçari në Kalamatë mëngjesin e së premtes.

WhatsApp Image 2023-01-21 at 18.03.14

Sipas burimeve nga mediat greke, shqiptari është ndaluar dhe po shqyrtohet nëse është një nga dy personat që udhëtonin në makinë, e cila i bllokoi rrugën motoçikletës së viktimës, përpara se njëri prej atentatorëve të dilte nga makina për ta sulmuar.

WhatsApp Image 2023-01-21 at 18.03.08

Policia ka nisur hetimet për gjetjen e të dyshuarit të dytë, ndërsa më herët makina e autorëve ndodhej në fshatin Kitries të Manit Perëndimor.

Kujtojmë se paraditen e djeshme të së premtes dy persona të panjohur të hipur në një makinë i janë afruar 47-vjeçarit i cili lëvizte me motor. Pasi i kanë bllokuar fillimisht rrugën me automjetin e tyre, më pas kanë zbritur dhe kanë nisur ta rrahin, ndërsa njëri prej tyre e ka qëlluar.

WhatsApp Image 2023-01-21 at 18.03.20

Ata u larguan nga Solonos me shpejtësi të madhe, duke lënë viktimën e tyre të mbuluar me gjak dhe të plagosur rëndë në asfalt.

Viktima njihej në rrethet e natës me pseudonimin “Amerikani”. 47-vjeçari u qëllua me armë zjarri në kryqëzimin e rrugëve Hydra dhe Solonos në qendër të Kalamatës dhe përfundoi në spital pas gjakderdhjes së pakontrolluar.

Sipas informacioneve, viktima më parë jetonte në Amerikë me vëllezërit e motrat dhe ishte kthyer në Kalamatë. Gjithashtu mësohet se ai ka pasur sjellje delikuente dhe ka qenë i përfshirë në rrjete droge gjatë natës. Nga hetimet e para rezulton se 47-vjeçari është rrahur para të shtënave nga motoçikleta nga dy personat e panjohur që hipnin në makinë.

Skenari më i mundshëm që po shikon policia është larje hesapesh për drogën.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura