VIDEO/ Turpërohet skuadra e Gjasulës, Dortmund dhe Lajpcig triumfojnë në transfertë

Mar 2, 2024 | 18:08
SHPËRNDAJE

Kanë përfunduar 5 sfidat e pasdites të vlefshme për javën e 24-të në Bundesligën gjermane.

426c4b48-f315-4a0f-93f1-708214ffead5

Skuadra e Klaus Gjasulës është turpëruar duke pësuar 6 gola nga Augsburgu. Dortmundi ka fituar në transfertën me Union Berlinin. Golat u shënuan nga Karim Adejemi dhe Ian Matsen

(VIDEO).

Edhe Lajpcig triumfoi kundër Bokumit në transfertë.

TË GJITHA REZULTATET

DARMSTADT 0-6 AUGSBURG

UNION BERLIN 0-2 DORTMUND

BOKUM 1-4 LAJPCIG

HEIDENHEIM 1-2 FRANKFURT

MAINZ 1-1 BORUSIA MYNSHENGLADBAH

gtfdhfghj

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura