VIDEO/ Tensione në Kuvend, deputetët e opozitës “protestë” me zhurmuese! Gazment Bardhi shkon tek foltorja, ç’ndodh brenda sallës

Feb 22, 2024 | 10:17
SHPËRNDAJE

Seanca e sotme parlamentare po zhvillohet sërish mes tensioneve, skenar i përsëritur prej disa muajsh nga opozita e cila proteston me zhurmuese.

Kreu i grupit të opozitës ka shkuar tek Foltorja e Kuvendit, ndërsa para ministrave qëndronte Garda.

Pas mungesës në seancë të Lulzim Bashës dhe deputetëve të grupit të tij, PS është tërhequr nga projekligji për Aministinë Penale.

Ndërsa është ratifikon marrëveshja Rama-Meloni për emigrantët, ku PDIU ka bashkuar votat me PS-në.

Pas miratimit të marrëveshjes, kryetarja e Kuvendit mbylli seancën e sotme parlamentare.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura