VIDEO/ Ngjarje e rëndë në Madrid, policia spanjolle rreh futbollistët e kombëtares së njohur latine

Mar 28, 2023 | 11:27
SHPËRNDAJE

Një situatë kaotike ka ndodhur përpara miqësores midis Marokut dhe Perusë, e cila ishte menduar të luhej në Madrid të spanjës.

456456465

Lojtarët e kombëtares latine kanë pasur një përplasje të ahshpër me forcat policore duke u përleshur me duar.

Sipas futbollistëve të Perusë ata donin vetëm të takoheshin me fansat e tyre jashtë hotelit, por policia nuk i kishte lejuar duke i sulmuar menjëherë.

Ata menduan se lojtari Joshimar Jotun ishte një fans i cili po përpiqej të hynte për të takuar të tjerët dhe për këtë arsye e sulmuan menjëherë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura