VIDEO/ Mijëra serbë marshojnë në rrugët e Beogradit, kërkojnë largimin e presidentit me thirrjet “Vuçiç ik”

Jun 3, 2023 | 21:09
SHPËRNDAJE

Protesta masive janë zhvilluar ditën e sotme në Beograd, ku mijëra serbë kërkuan dorëheqjen e presidentit Aleksandër Vuçiç.

dfghdfhg-768x418

Mësohet se protestat u zhvilluan në kuadër të serisë së tubimeve pas tragjedive që tronditën vendin, ku mbetën të vrarë 18 persona nga incidentet me armë zjarri.

Gjatë protestës u lëshua në ajër një poster me imazhin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe me shkrimin “Vuçiç ik”.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura