VIDEO/ “Manita“ nuk lë vend për diskutime, Barcelona argëtohet në ndeshjen e debutimit të Arbnor Mujës në Champions

Sep 19, 2023 | 22:57
SHPËRNDAJE

Barcelona e ka nisur mirë këtë edicion në Ligën e Kampioneve, duk siguruar një fitore të thellë me shifrat 5-0 ndaj Antverp në Grupin H të turneut. Skuadra katalanase nuk diskutoi belgët, në radhët e të cilëve luante nga minuta e parë edhe Arbnor Muja.

dddddd

Katalanasit vendosën shpejt diktatin e tyre me golin e Zhoao Feliks që u dha avantazhin ndërsa më pas ishte Levandovski dhe një autogol që mbyllën ndeshjen praktikisht që pa u mbushur 25 minuta.

Në pjesën e dytë erdhën golat e Gavi dhe përsëri të Zhoao Feliks, teksa katalanasit shpërdoruan një mori rastesh të tjera para portës kundërshtare. Ndaj ndeshja u mbyll “vetëm” me shifrat 5-0 për Barcelonën që merr menjëherë kreun e gripit.

Rivali i saj kryesor do të jetë Porto, që fitoi në transfertë përballë Shakhtar Donjetck me shifrat 3-2, duke vënë kandidaturën për të vazhduar më tej edhe ajo në këtë turne.

GRUPI H

BARCELONA-ANTVERP 5-0
12′, 67′ Zhoao Feliks, 19′ Levandovski, 23′ (ag) Bataj, 54′ Gavi

GOLI I DYTE I ZHOAO FELIKS VIDEO

GOLI I GAVI VIDEO

RASTI I MUJËS NË MINUTËN 44 VIDEO

AUTOGOLI I BATAJ VIDEO

GOLI I LEVANDOVSKIT VIDEO

GOLI I ZHOAO FELIKS VIDEO

SHAKHTAR DONJETCK-PORTO 1-3
13′ Kelsi / 8′, 15′ Galeno, 29′ Taremi

GOLI ITAREMI VIDEO

GOLI I DYTE I GALENO VIDEO

GOLI I KELSI VIDEO

GOLI I GALENO VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE

BARCELONA-ANTVERP

11111111111

SHAKHTAR DONJETCK-PORTO

sfsfdsfsfsf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura