VIDEO/ Gallatasaraj shtyn Mançester Junajtid drejt eliminimit falë gabimeve të Onanas, PSV përmbys Seviljen

Nov 29, 2023 | 20:58
SHPËRNDAJE

Mançester Junajtid ka lënë t’i ikin nga duart tre pikë të arta për kualifikimin dhe tashmë nuk ka më në dorë fatin e tij në Ligën e Kampioneve teksa ka shpërdoruar dy herë avantazhe me dy gola përballë Gallatasarajit.

sadsdadsasdasdasdasadsda

“Djajve të kuq” u duhej një fitore në Stamboll meqë turqit kishin avantazhin e një pike më shumë në renditjen e Grupit A dhe ndeshje më të lehtë në fund me Kopenhagën, kundrejt sfidës të anglezëve ndaj Bajern Mynih. Mançesteri e nisi mirë me dy gola të Garnaço dhe Bruno Fernandes por Zijeh shkurtoi diferencën me një goditje dënimi ku Onana u tregua i pavëmendshëm.

MekTomini ktheu përsëri diferencën e dy golave për ekipin mik. Megjithatë, Onana shkaktoi autogol pas një tjetër goditje dënimi të Zijeh, ndërsa më pas Akturkoglu vulosi barazimin 3-3- që i jep kështu një shtysë ekipit turk për vijimësinë e mëtejshme në këtë turne.

Ndërkaq, në sfidën e Grupit B, PSV ka eliminuar Seviljen, duke përmbysur sfidën përballë saj në transfertë, edhe pse kjo e fundit kryesonte 2-0 në pjesën e parë. Kartoni i kuq i Okampos ndryshoi fatin e duelit dhe i dha mundësinë holandezëve që të shënonin tre herë pas minutës së 68 të takimit.

REZULTATET 

GRUPI A

Gallatasaraj-Mançester Junajtid 3-3
29′ Zijek, 62′ (ag) Onana, 71′ Akturkoglu / 11′ Garnaço, 18′ B. Fernandes, 53′ MekTomini

GOLI I AKTURKOGLU (VIDEO)

AUTOGOLI I ONANA (VIDEO)

GOLI I MEKTOMINI (VIDEO)

GOLI I ZIJEK (VIDEO)

GOLI I B. FERNANDES (VIDEO)

GOLI I GARNAÇO (VIDEO)

GRUPI B

Sevilja-PSV 2-3
24′ Serxho Ramos, 47′ En Nesiri / 68′ Saibari, 81′ (ag) Gudelj, 90’+2′ Pepi

GOLI I PEPI (VIDEO)

AUTOGOLI I GUDELJE (VIDEO)

GOLI I SAIBARI (VIDEO)

GOLI I EN NESIRI (VIDEO)

GOLI I SERXHO RAMOS (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI A
Gallatasaraj-Mançester Junajtid

asdsdasdasdasdasda

GRUPI B
Sevilja-PSV

xfsdsfddsfsd

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura