VIDEO/ Asisti nga futbollisti shqiptar kualifikon Dinamo Zagreb përballë Betis, Ajaksi ia del me shtesa

Feb 22, 2024 | 21:56
SHPËRNDAJE

Një asist i Arbër Hoxhës ka ndihmuar Dinamo Zagreb që të sigurojë kualifikimin që pakkush e mendonte përballë spanjollëve të Betis në Ligën e Konferencës. Ekipi kroat ka barazuar ndeshjen e dytë në shtëpi përballë spanjollëve dhe ka siguruar biletën për në turin tjetër të turneut.

conference-league-blog

Betisi kishte shënuar i pari me anë të Bakambu në pjesën e parë të sfidës. Por asisti i Hoxhës për Kanekon në pjesën e dytë solli barazimin të cilin kroatët më pas e mbrojtën me shumë kujdes.

Në ndeshjet e para të mbrëmjes, bie në sy kualifikimi me shumë vuajtje pas shtesave i Ajaksit, që fitoi 2-1 në fushën e Bodo/Glimt.

REZULTATET 

BODO/GLIMT-AJAKS 1-2 (2-2)
82′ Berg / 34′ Berghuis, 114′ Tejlor

DINAMO ZAGREB-REAL BETIS 1-1 (1-0)
58′ Kaneko / 38′ Bakambu

GOLI I KANEKO (VIDEO)

LUDOGORETS-SERVET 0-1 (0-0)
6′ Konjat

*Në kllapa rezultatet e ndeshjeve të para

FORMACIONET ZYRTARE

BODO/GLIMT-AJAKS (2-2)

ertetet

 

DINAMO ZAGREB-REAL BETIS (1-0)

sdfsdsdfsfsdfsdffsdsdfsdf

LUDOGORETS-SERVET (0-0)

dsfsdfsdfsdfsdfsdfsdfsdf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura