Vdes në moshën 65-vjeçare ylli i ‘Peaky Blinders’, u diagnostikua me tumor 8 javë më parë

Dec 7, 2023 | 17:46
SHPËRNDAJE

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, poeti dhe shkrimtari britanik, Benjamin Zephaniah.

Benjamin_Zephaniah_in_Peaky_Blinders_1

Ai u diagnostikua me një tumor në tru tetë javë më parë.

Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga llogaria e tij në Instagram ku e përshkruante Zephaniahn si një “pionier dhe novator të vërtetë që i dha botës kaq shumë”.

“Gruaja e Benjaminit ishte pranë tij gjatë gjithë kohës dhe ishte me të kur ai kaloi”, shkruhej më tej në postim.

Ai gjithashtu ka luajtur rolin e Jeremiah Jesus në serialin Peaky Blinders.

Benjamin na lë një trashëgimi të gëzueshme dhe fantastike”, tha familja e tij.

skynews-benjamin-zephaniah_6385293

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura