Vazhdojnë dëmtimet te Spanja, një tjetër lojtar humb Europianin

May 21, 2024 | 20:04
SHPËRNDAJE

Spanja, një nga rivalet në grupin e Shqipërisë në Euro 2024, po përballet me një situatë të pazakontë me dëmtimet, me shumë lojtarë që priteshin të ishin në listën e Luis De la Fuente që po mbeten jashtë aktivitetit.

gaja

Sot mediat spanjolle kanë konfirmuar se Hose Gaja, kapiteni i Valencias, nuk do të jetë i pranishëm në Europian, ashtu siç i ndodhi në Katar 2022, për shkak të dëmtimit që ka pësuar., AI ishte kthyer këtë fundjavë përsëri në fushat e lojës pas dy muajsh jashtë, por kishte ndjerë shqetësime dhe kishte qëndruar në fushë vetëm pak rreth 30 minuta.

Sot ishte konfirmuar se mbrojtësi i Spanjës kishte pësuar përkeqësim të dëmtimit të mëparshëm e kësisoj, nuk mund të ishte në gjendje të luante në Europian. Mbrojtësi i majtë është një nga lojtarët që mendohej se mund të luante titullar për Spanjën në këtë turne, por tashmë De La Fuente duhet të ndryshojë planet e tij.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura