U shfaq me shqiponjën dy krenare në videoklip, Rolling Stones: Drake “feston” Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë

Nov 29, 2023 | 21:20
SHPËRNDAJE

“Dita e Pavarësisë së Shqipërisë ishte dje, por Drake mendon se nuk është vonë për t’u bashkuar me festimet”, kështu e nis artikullin e saj ‘Rolling Stones’, ndërsa komenton videoklipin e fundit të reperit kanadez Drake, i cili kishte zgjedhur që kësaj radhe të kishte motive shqiptare.

Drake

Të mërkurën, reperi kanadez ndau videoklipin “Polar Opposites”, kënga përmbyllëse e albumit të tij më të fundit, ‘For All the Dogs’, ku shfaqet dukshëm një grup burrash shqiptarë që rrinë në dhomat e lojërave të rezidencës së tij.

Në klip, Drake dhe miqtë e tij që luajnë, mbajnë të veshur xhaketa të kuqe, të gjitha me simbolin kombëtar dhe etnik të Shqipërisë – shqiponjën – të shfaqur në shpinë.

Mes klipeve të lojërave të pokerit dhe goditjeve në tavolinën e bilardos, Drake qan për një të dashur që e bllokon atë në çdo platformë që mund të përdorte për të krijuar kontakt.

“Më bllokoi për gjithçka,

është kaq e papjekur,

kaq e paprovokuar

as nuk e di pse.”

Videoklipi i “Polar Opposites” pason publikimin e ‘Scary Hours 3’, një version luksoz i zgjatur që shtoi gjashtë rekorde të reja në listën e këngëve me 23 këngë të ‘For All The Dogs’.

Ndër shtesat e reja ishte “Evil Ways”, bashkëpunimi i dytë i albumit me J. Cole, i cili së fundmi shënoi këngën e tij të parë Number One në Billboard’s Hot 100 me paraqitjen e tij të parë, “First Person Shooter”.

“Unë do t’ju them këtë se nuk jam… Nuk ndjej nevojë të qetësoj askënd. Ndihem kaq i sigurt për punën që sapo e lashë, saqë e di që mund të shkoj dhe të zhdukem për sado… gjashtë muaj, një vit… dy vjet”, tha Drake, ndërsa prezantoi grupin e ri të këngëve.

Ai më parë, pas publikimit të edicionit standard, kishte njoftuar planet për të marrë pak kohë larg muzikës për t’u fokusuar në shëndetin e tij.

“Nuk jam për zhdukjet e gjata, vetëm për hir të misterit. Nuk është se po marr nga ndonjë gjë e papërfunduar. E dini, kjo ndodh vetvetiu. Dhe kush jam unë për ta luftuar atë?”

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura