U përjashtua me zarf të zi nga Big Brother Vip, çfarë po ndodh me Elga Cenon! Dalin pamjet e aktores mbyllur në një dhomë me mure të bardha, mesazhi për nënën e saj

Apr 1, 2024 | 14:12
SHPËRNDAJE

Elga Ceno u përjashtua nga shtëpia e Big Brother Vip ditën e djeshme me zarf të zi pas përplasjeve me moderatorin Meriton Mjekiqi, ku aktorja i derdhi këtij të fundit verë në kokë.

egla ceno2

Pas daljes së saj nga shtëpia u ngritën pikëpyetje mbi vendodhjen e aktores, ndërsa në faqen e BBV është publikuar një video e saj e mbyllur brenda një dhome me mure të bardha.

Egla Ceno mesa duket është e izoluar në një ambient tjetër të shtëpisë së famshme dhe ky mund të jetë një rreng për banorët e tjerë dhe aktorja mund të kthehet sërish në garë.

egla ceno3

Në pamje ajo shfaqet e vetme në dhomë, teksa shkruan edhe një mesazh për nënën e saj në dysheme.

“Mami jam ok”, shkruan aktorja, teksa ka “vizatur” edhe një diell dhe fytyrë në tokë.

Egla Ceno u skualifikua nga loja, një ditë pasi ajo i hodhi gotën me verë në kokë Meriton Mjekiqit pas një debati të ashpër me të dhe me Ilnisa Agollin. Vendimi i vëllait të madh erdhi në një zarf të zi, që u lexua nga aktori Julian Deda.

Po ashtu të ndëshkuar do jenë edhe Meritoni me Ilnisën, por vendimi për ta do të merret të martën në shoun e radhës.

“Banorë, pavarësisht tërheqjes së vëmendjes për sjellje të dhunshme brenda shtëpisë, mbrëmë kemi shkuar në veprime të tilla. Në provokimet e vazhdueshme të Meritonit dhe Ilnisës karshi Eglës, kjo e fundit ka bërë një veprim të përsëritur që nuk mund të tolerohet. Për shkak të kësaj, Big Brother ka vendosur të s’kualifikoje Eglën nga loja. Televotimi aktual do anulohet, dhe vëllai i madh ju njofton se po ashtu do marrë një vendim për Meritonin dhe Ilnisën në shoun e të martës”, lexoi Juli.

Menjëherë pas përjashtimit nga Big Brother, aktorja u bëri thirrje banorëve të tjerë që të mos bien pre e provokimeve të Meritonit dhe Ilnisës, duke theksuar se këto provokime.

“Unë shpëtova për vetën time”, tha Egla duke u larguar. “Është Ok fare. Ishte kënaqësi. Unë u kënaqa. Nuk është një gjest që duhet ta bëni. Mos bini pre e provokimeve kaq të…mbajeni veten deri në fund. Unë bëra qejfin time, nuk jam pishman për asgjë. Gjerat që kam bërë gabim kam kërkuar ndjesë. I ri ndjesës që kam kërkuar. Unë jam Egla dhe do takohemi jashtë.  Mos bini pre e provokimeve sepse do bëhen më të forta dhe më të shpifura. Unë shpëtova për veten time.”

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura