“U martova me biznesmenin, më mbuloi e më braktisi në spital se linda vajzë”  

SHPËRNDAJE

Një grua nga Rubiku, e besimit katolik tregon tmerrin që ka përjatuar në martesën me një biznesmen nga Tetova.

Ajo tha se kishte prishur një fejesë me shkuesi më parë dhe pranoi për shkak të mentalitetit që të martohej me biznesmenin shqiptar në Tetovë.

Por, siç tregon ajo te “E Diela Shqiptare” martesa me biznesmenin u kthye në ferr. Në fillim ajo mbulohet se kështu e donte feja e burrit.

“Pranova se ne shqiptarët e Shqipërisë jemi tolerantë. Për hatër të fesë së burrit pranova të mbulohesha”, thotë ajo.

Më tej ajo tregon se bashkëshorti i saj kishte qenë më parë i martuar, por ishte ndarë se nuk lindte dot fëmijë.

Mirëpo, ai ribashkohet edhe e sjell gruan e parë në shtëpi. “E thërrisnim njëra-tjetrën ortake”, thotë ajo, duke treguar se gruaja e parë e bashkëshortit nuk sillej mirë me të.

Më pas, gruaja tregon se lindi një vajzë dhe pas saj edhe dy vajza të tjera. “Herën e tretë më ka marrë nga Materniteti një shitëse e butiqeve që ai kishte. Nuk më erdhën të më shihnin fare. Madje vjehrra më tha se të morëm nga Shqipëria dhe nuk na dhe një djalë”, thotë ajo me lot në sy.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakLexoni faqen e parë të gazetës "Panorama" dhe "Panorama Sport"
Artikulli tjetërParashikimi i motit për datën 30 Janar 2017

2 KOMENTET

  1. Mesa duket, vjehrra e juaj nga Tetova, e dinte se nuset nga Shqiperia, lindin vetem djem.
    Ju duhej t'i ishit pergjigjur: nuk e ka fajin ara, por fara.

  2. Ka te prapambetur , e besoj plotsisht. Por kjo nuk eshte fare arsye qe te martohen vajzat shqiptare me seb. E keni par si i nderrohet emri e te gjitha, pra eshte nje skllave e vertet.Asnje vajze serbe nuk martohet me shqiptar, sidomos pas lufte. Mbushuni mend shqipetar.

Comments are closed.