U kap me pistoletë gati për qitje, vihet në pranga 34-vjeçari në Vlorë

Apr 18, 2024 | 11:25
SHPËRNDAJE

Policia e Vlorës në bashkëpunim me forcat Shqiponja, kaë arrestuar një 34-vjeçar në Vlorë, i cili lëvizte i armatosur në qytetin bregdetar.

vlore

Gjatë operacionit, në lagjen “Uji i Ftohtë”, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin e tëriut, të cilit gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur 1 armë zjarri pistoletë me krehër me municion luftarak, që e posedonte pa leje.

Pistoleta dhe automjeti i 34-vjeçarit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/ Në kuadër të operacionit “Sundimi i ligjit”, për identifikimin dhe arrestimin e shtetasve që mbajnë armë, pa leje, Forca e Posaçme “Shqiponja”, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vlorë, zhvilloi operacionin e koduar “Strike 10”.

Bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative se një shtetas lëvizte i armatosur, në qytetin e Vlorës, u finalizua  operacioni dhe u arrestua në flagrancë shtetasi:

-F. P., 34 vjeç, banues në Vlorë.

Gjatë operacionit, në lagjen “Uji i Ftohtë”, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin me drejtues shtetasin F. P., të cilit gjatë kontrollit fizik i kanë gjetur 1 armë zjarri pistoletë me krehër me municion luftarak, që e posedonte pa leje.

Pistoleta dhe automjeti i 34-vjeçarit u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura