U arrestua pasi mori ryshfet nga agjenti i infiltruar, gjykata i cakton “arrest shtëpie” mjekut të Traumës që pësoi ishemi celebrale!

Sep 26, 2022 | 15:38
SHPËRNDAJE

Gjykata e Tiranës e ka liruar nga burgu duke caktuar masën e sigurisë “arrest në shtëpi” për mjekun Fitim Marku, i cili u arrestua në ambientet e Spitalit të Traumës me akuzën e marrjes së rryshfetit ndaj pacientëve.

Paraditen e të hënës, u mësua se mjeku kishte pësuar ishemi celebrale në paraburgim dhe ishte dërguar në ambientet e urgjencës.

Për shkak të gjendjes së tij shëndetësore, mjeku nuk ka pasur mundësi për të dhënë shpjegime para gjykatës sot, kur ishte caktuar seanca e rivleresimit te mases se sigurise.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura