Triumf në Lojërat Olimpike, gruaja e futbollistit shqiptar fiton medaljet e artë në ski

Feb 11, 2022 | 13:32
SHPËRNDAJE

Lara Gut- Behrami ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike që po zhillohen në Pekin. Zviceranja zhvilloi një paraqitje fantastikë në garat me ski.

pjimage (3)

Edhe pse nuk e nisi garën mirë, Lara përsëri arriti në dilte triumfuese në fund.

“Thjesht bërë ski, asgjë më shumë e as më pak. Shpesh ne ngarkohemi shumë psikologjikisht kur vjen puna tek Lojërat Olimpike. Sot e dija që do ishte gara ime e fundit dhe doja të bëja një paraqitje të mirë dhe jam shumë e lumtur”, u shpreh skiatorja pas garës.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura