Tirana në qendër të mediave botërore, Veliaj: Pritëm dy herë më shumë turistë spanjollë se një vit më parë

Feb 19, 2024 | 11:41
SHPËRNDAJE

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj deklaron se prurjet turistike nga Spanja vazhdojnë të jenë “on top” ku gjatë janarit erdhën dy herë më shumë se një vit më parë.

skenderbeu-tirana-qendra1

“Që pas panairit të turizmit “FITUR Madrid” Shqipëria ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave spanjolle, ndër to edhe revista “Que Madrid” që sugjeron vendin tonë për peizazhet e pacënuara, natyrën dhe trashëgiminë kulturore mbresëlënëse

Ndërkohë prurjet turistike nga Spanja vazhdojnë të jenë “on top” ku gjatë janarit mirëpritëm dy herë më shumë vizitorë spanjollë krahasuar me janarin e mëparshëm”, shkruan Veliaj.

LEXO KETU– 

veliaj media spanja1

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura