Tensione dhe në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut, deputetët e Levicës i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë me dokumente zv/kryetarin e Kuvendit

Nov 20, 2023 | 16:58
SHPËRNDAJE

Tensione dhe në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut, deputetët e Levicës i thyejnë kompjuterin dhe gjuajnë me dokumente zv/kryetarin e Kuvendit.

krmov

Edhe në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, ditën e sotme janë shënuar incidente.

Dy deputetë të Levicës, Dimitar Apasiev dhe Kërmov, kanë thyer kompjuterin e zv/kryetarit të Kuvendit, Goran Misovski dhe më shkuan drejt tij duke e gjuajtur me letra e amendamenteve të cilat Levica i kishte dorëzuar për ndryshimet në Rregulloren.

Incidentin pasoi pasi 87 deputetet nuk e pranuan kërkesën e Levicës që të hiqet Rregullorja nga rendi i ditës.

Kryetari i Kuvendit, Telat Xhaferi njoftoi ndërprerjen të seancës.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura