“Të reflektohet”- Zbardhet diskutimet në grupin parlamentar të PS-së! Nga problemet në Kadastër, te pensionet e bujqve, ja shqetësimet që u ngritën

Sep 18, 2023 | 13:27
SHPËRNDAJE

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur sot në selinë rozë ku kanë diskutuar për çështje të ndryshme, mes të cilëve pensionet e bujqve dhe problemet në Kadastër.

Selia e Partise Socialiste ne Tirane
Selia e Partise Socialiste ne Tirane

Sipas BalkanWeb, deputetët socialistë kanë ngritur shqetësime lidhur me pensionet e ulta të bujqve, si edhe kthimin me vonesë të përgjigjeve nga Kadastra për qytetarët, ku janë kërkuar reflektim për situatën.

Ndërkohë gjatë mbledhjes nuk është diskutuar letra që Gazment Bardhi i ka dërguar kryeparlamentares Lindita Nikolla, për zgjedhjen e Avokatit të Popullit që kërkon mazhorancës dhe opozitës.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura