Të akuzuar për 6 grabitje në dy vitet e fundit, goditet grupi kriminal në Itali. Në kërkim dy anëtarët shqiptarë të bandës

May 26, 2023 | 21:19
SHPËRNDAJE

Policia Italiane ka goditur një grup kriminal që kryente grabitje në zonën e Triestes.

Capture

Ata akuzohen për 6 grabitje të ndodhura nga Dhjetori i vitit 2021, deri në muajt e parë të këtij viti.

Pjesë e grupit ishin dy shqiptarë, tre Italian dhe një tjetër zvicerian. Mediat shkruajnë se itaianët dhe shtetasi zvicerian janë vënë në prangat e policisë.

Ndërkohë dy anëtarët shqiptarë të bandës janë ende në arrati.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura