FOTO/ Të shtëna me armë zjarri në Shkup, ndërron jetë këngëtari dhe blogeri i njohur shqiptar

May 27, 2024 | 9:17
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Shkup, ku si pasojë e disa të shtënave me armë ka mbetur i vrarë një person dhe janë plagosur tre të tjerë.

SSSSSS

Në këtë përleshje me armë ka mbetur i vdekur këngëtari dhe blogeri i njohur shqiptar, Amar Ismani.

Janë edhe familjarët e Amarit që kanë konfirmuar vdekjen e tij përmes rrjeteve sociale.

Pamja-e-castit-2024-05-27-084754-657x600 (1)

“Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemi. Me zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë Amar Ismani. Ceremonia e varrimit do të bëhet sot me namazin e Iqindis në xhamin e Cairit, dhe pastaj te varezat në Butel”, kanë shkruar familjarët në Facebook.

Raportohet gjithashtu se të plagosur kanë mbetur edhe tre persona të tjerë.

Në vendin e ngjarjes është parë ambulanca dhe një numër i madh i policisë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura