Studentët protestë para qeverisë kundër ligjit të ri të arsimit: Tërhiqu, ndryshe do bëjmë revolucion

May 6, 2015 | 11:50
SHPËRNDAJE

Studentë që kundërshtojnë ligjin e ri të arsimit të lartë po protestojnë para Kryeministrisë.

Protesta e studentëve, foto ilustruese

Ata shprehen se kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla janë ‘non grata’, “derisa të tërheqin reformën”.

“Reforma nuk kalon as në komision as në Kuvend…Do bllokojmë bulevardin gjithë ditën…Reforma nuk kalon ndryshe do të bëjëm revolucion”, shprehen protestuesit.

Sipas studentëve ligji i ri i arsimit të lartë ndër të tjera rrit edhe kostot e shkollimit.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura