Zyrtare/ Klubi spanjoll nuk iu ndahet futbollistëve shqiptarë, merr edhe sulmuesin e Shpresave

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 20, 2018 | 13:59

Zyrtare/ Klubi spanjoll nuk iu ndahet futbollistëve shqiptarë, merr edhe sulmuesin e Shpresave

Atdhe Rashiti është futbollisti shqiptar tjetër që është transferuar në Spanjë. 19-vjeçari i cili është pjesë e Kombëtares Shpresa ka firmosur së fundmi me Deportivo Alavesh B, kujtojmë që ky klub, pak kohë më parë, firmosi edhe me Çinarin e Vllaznisë, por ky transferim ka rezultuar me probleme, dhe çështja pritet të zgjidhet në FIFA.

00067f61-f10f-4572-864d-8019d4688b36

Talenti kuqezi, i cili është rritur tek akademia e Bazelit, ku edhe ka shënuar 27 gola në 73 takimi, do të vazhdojë karrierën në Spanjë.

Sulmuesi është grumbulluar për herë të parë nga Kombëtarja Shpresa në muajin maj, në ndeshjen miqësore ndaj Bosnjës. Ai u aktivizua përgjatë gjithë pjesës së dytë dhe dha sinjale pozitive.

dfc27ad4-7c31-4731-bd2d-b1c95205b823

Transferimi i Rashitit u bë publik nga vetë klubi spanjoll nëpërmjet një deklaratë zyrtare, teksa 19-vjeçari pritet të ndihmojë skuadrën në përballjen ndaj Barcelonës B.

www.minuta90.com