ZYRTARE/ Humbi në shtëpi, jep dorëheqjen trajneri i klubit të Kategorisë së Parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2022 | 14:17

ZYRTARE/ Humbi në shtëpi, jep dorëheqjen trajneri i klubit të Kategorisë së Parë

Pas humbjes së rëndë në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultatin 0-3, tekniku i Turbinës, Adriatik Faslli ka dhënë dorëheqjen nga detyra e trajnerit të cërrikasve.

Faslliu

Këtë lajm e ka bërë vetë publike klubi i Turbinës me një njoftim në profilin e tyre të rrjetit social “Instagram” duke falënderuar trajnerin 53-vjeçar për punën e përshkuar deri më tani, teksa thuhet se këtë vendim trajneri e mori për arsye familjare.

Më tej në komunikatë skuadra e Kategorisë së Parë ka sqaruar se në vijim do të bëhet publik emri i ri që do të ulet në pankinën e Turbinës.

KOMUNIKATA ZYRTARE E KLUBIT TË TURBINËS –

“KF Turbina njofton se trajneri Adriatik Faslli ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i ekipit për arsye familjare dhe klubi ka pranuar dorëheqjen. I urojmë suksese në të ardhmen në karrierë dhe e falënderojmë për punën e bërë. Në vijim do të njoftojmë për emërimin e trajnerit të ri.”

307737537_434704012084881_4641239888502585843_n

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"