ZYRTARE/ Gjiganti turk i papërmbajtshëm, Galatasarai njofton firmën me dy nga më të mirët e sezonit të shkuar në Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 6, 2022 | 22:58


ZYRTARE/ Gjiganti turk i papërmbajtshëm, Galatasarai njofton firmën me dy nga më të mirët e sezonit të shkuar në Serinë A

Galatasarai ka njoftuar transferimin e Driz Mertens dhe Lukas Torreira.

MERTENS 1

Ish-sulmuesi i Napolit do të transferohet në Turqi si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me klubin italian. Ndërsa Torreira do të transferohet nga Arsenali, pas arritjes së marrëveshjes mes klubeve për 6 milionë plus bonuse.

Torreira

Ka qenë vetë klubi turk që ka bërë publik lajmin për tifozët me anë të një postimi në “Twitter”.


PANORAMASPORT.AL