VIDEO/ Supergol nga distanca, Zhegrova i lë të gjithë “gojëhapur” në Europë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2021 | 19:11


VIDEO/ Supergol nga distanca, Zhegrova i lë të gjithë “gojëhapur” në Europë

Bazeli arriti të marrë një fitore spektakolare me përmbysje pasditen e sotme duke mundur 2-3 rivalët e K. Almatit në Ligën e Konferencës.

zhergerova

Zviceranët iu falën golave të shqiptarëve Edon Zhegrova dhe Pajtim Kasami që ishin vendimtarë në këtë sfidë. Sulmuesi i Kosovës ka realizuar një supergol nga distanca duke konfirmuar formën e mirë që po kalon momentalisht.

Në minutën e 69-të, Zhegrova dribloi bukur kundërshtarin për të lëshuar më pas një predhë që ishte e pakapshme për portierin. Goli është bërë viral në rrjetet sociale, me shqiptarët që nuk ngurojnë të lënë gjurmë në arenën europiane.

PANORAMASPORT.AL