VIDEO/ Skënderbeu bind përballë publikut vendas, mund me dy gola Lushnjën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 28, 2023 | 14:55

VIDEO/ Skënderbeu bind përballë publikut vendas, mund me dy gola Lushnjën

Skënderbeu ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-0 Lushnjën në shtëpi, në sfidën e vlefshme për javën e 13-të të Kategorisë së Parë.

bandicam 2023-01-28 14-25-24-723

Ishte një gol i shënuar nga Sumalia në minutën e 64’ dhe në minutën e 89’ ishte Liço ai që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Kështu korçarët ngjiten në vendin e tretë, ndërsa Lushnja vazhdon të vuajë duke shkuar në vendin e 12-të.

REZULTATI:

SKËNDERBEU 2-0 LUSHNJA

Sumalia 64′, Liço (P) 89′

NGJARJET KRYESORE:

-GOLI I LIÇOS

-GOLI I SUMALIAS

-RASTI I TEMITOPE

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Rendi, Prençi, Zenullari, Vecaj, Liço, Pecani, Sumalia, Lika, Temitope.

Trajner: Ivan Gvozdenoviç

LUSHNJA: M. Kaloshi, Magani, Doksani, Ruço, Selita, Andoni, Levendi, Haxhiu, Camko, Pepa.

Trajner: Klevis Dalipi

PANORAMASPORT.AL