VIDEO/ Javën e kaluar i shënoi Beshiktashit, sulmuesi shqiptar gjen një tjetër gol në Superligën turke

Postuar: Tetor 21, 2017 | 19:49

Sulmuesi shqiptari Vedat Muriqi , i cili aktivizohet me përfaqësuesen e Kosovës, ka gjetur rrugën e rrjetës në Superligën turke në sfidën Akhisar-Genclebirligi e cila përfundoi me rezultatin 3-3.

Muriqi

23-vjeçari nga Prizreni shënoi golin e tretë për skuadrën e Genclebirligit në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-3. Skuadra e Murqit nuk arriti ta menaxhonte siç duhej këtë avantazh dhe vendasit arritën të barazaonin në minutën e 60 dhe 60-të.

Muriqi

Kujtojmë që sulmuesi shtatlartë po gëzon një formë të shkëlqyer në kampionatin turk, javën e kaluar i shënoi edhe Beshiktashit në fitoren 2-1.