VIDEO/ Interi e “katranos” në start, Veseli e nis nga stoli te Empoli

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 19, 2018 | 22:25

VIDEO/ Interi e “katranos” në start, Veseli e nis nga stoli te Empoli

Interi i Luçiano Spaletit ka zhgënjyer në javën e parë të Serisë A, teksa është mundur me rezultatin 1-0 nga Sasuolo. Edhe pse zikaltërit janë cilësuar si një ndër skuadrat pretendonte për të fituar kampionatin, starti ka qenë për të harruar.

SASUOLO

Katër humbje në 4 përballjet e fundit me Sasuolon në kampionat. Skuadra e De Zerbit duke se është kthyer në një “mace të zezë” për zikaltërit. Ishte Domeniko Berardi ai që i dhuroi fitoren vendeve me golin e tij nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 27-të. Në sfidën e radhës Interi do të presë Torinon, ndërsa Sasuolo do të udhëtojë drejt Kaljarit.

Ndërkohë në sfidat e tjera të luajtura në orën 20:30. Spali mposhti Bolonjën 0-1. Empoli i Frederik Veselit triumfoi me rezultatin 2-0 ndaj Kaljarit. Mbrojtësi shqiptar e nisi nga stoli, teksa u aktivizua në minutën e 87-të, duke zënë vendin e Zajç. Ndërkohë që sfida mes Parmës dhe Udinezes u mbyll në barazim 2-2.

REZULTATET:

Sasuolo – Inter 1-0

Bolonja – Spal 0-1

Empoli – Kaljari 2-0

Parma – Udinese 2-2

 

 

www.minuta90.com