VIDEO/ Armando Sadiku “makineri golash”, bomberi shqiptar gjen sërish rrugën e rrjetës me Malagan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 20, 2020 | 23:45


VIDEO/ Armando Sadiku “makineri golash”, bomberi shqiptar gjen sërish rrugën e rrjetës me Malagan

Armando Sadiku është shndërruar në një makineri golash te Malaga. Bomberi shqiptar ka realizuar golin e 12-të në kampionat, dhe është vetëm 2 gola larg rekordit, si futbollisti me më shumë gola në historinë e klubit brenda një sezoni.

bandicam 2020-06-20 22-14-34-916

29-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 28-të të sfidës ndaj Extremadura. Pas një asistit mjaft të bukur të Tete nga e majta, Sadiku nuk fali nga shumë pranë vijës fatale duke tundur rrjetën.

105192307_1005935393205217_8261450151302176522_o

Kujtojmë që kjo është një përballje tepër vendimtare për sa i përket fateve të mbijetesës.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com