Tani vjen edhe zyrtarizimi, zikaltërit marrin përfundimisht sulmuesin kolumbian

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 17, 2020 | 16:51

Bota FB Seria A Të fundit

Tani vjen edhe zyrtarizimi, zikaltërit marrin përfundimisht sulmuesin kolumbian

Atalanta ka marrë përfundimisht kartonin e Duvan Zapatës, i cili ishte i huazuar nga Sampdoria.


Duvan+Zapata+Atalanta+BC+vs+FC+Copenhagen+02ztryYJausl

Zikaltërit e morën në verën e 2018 nga Sampdoria në një huazim 2-vjeçar, me të drejtë blerje në rast se bind me paraqitjet e tij.

Në këtë situatë drejtuesit bergamaskë janë shumë të kënaqur me atë që Zapata ka treguar dhe kanë vendosur ta blejnë atë përfundimisht.

Atalanta ka paguar 25 milionë euro për kolumbianin, me të cilin kanë firmosur edhe një kontratë deri në vitin 2023.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com