Shkon në stërvitje me biçikletë, ja arsyeja pse Pike nuk e përdor dot makinën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 16:59

Shkon në stërvitje me biçikletë, ja arsyeja pse Pike nuk e përdor dot makinën

Mbrojtësi i Barcelonës, Zherrard Pike është kapur në flagrancë nga policia spanjolle teksa drejtonte mjetin pa patentë. Spanjolli ka drejtuar makinën pa lejen e drejtimit, për shkak se atij i kishin përfunduar pikëte patentës dhe kjo për arsye të shkeljeve të shumta të rregullave.

Pike

Në raste të tilla ligji spanjoll i ndëshkon shkelësit me 6 muaj burg ose 6 mijë euro. Sipas asaj që raporton “TheSun” zyrtarë nga klubi katalanas janë shprehur se kjo është një çështje personale dhe se nuk i takon klubit.

owuey9fds

Edhe trajneri Valverde është shprehur se ky veprim nuk do të ketë ndikim në paraqitjet e lotjarit. E ndërkohë që nuk e përdor dot maikënë Pike ka vendosur që në stërvitje të shkojë me biçikletë.

www.minuta90.com