Shkëndija vazhdon të mos fitojë, por i mohon kreun Shkupit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 14, 2021 | 17:10


Shkëndija vazhdon të mos fitojë, por i mohon kreun Shkupit

Vazhdon kriza e Shkëndijës së Tetovës. Skuadra kuqezi, pavarësisht ndryshimeve të mëdha që ka bërë me afrime apo largime futbollistësh, nuk po arrin që të tregojë vlerat e saj në kampionat dhe mbetet larg kreut të renditjes.

shkendija

Në ndeshjen e shtyrë për ditën e sotme pas tragjedisë në spitalin e Tetovës, ekipi kampion në fuqi, nuk arriti më shumë se 1 pikë në barazimin 0-0 ndaj Shkupit, duke konfirmuar se edhe me Akrapoviç në stol, ka vështirësi të mëdha të marrë maksimumin nga një grup me emra cilësorë që pritej të dominonin futbollin në Maqedoninë e Veriut për vite me radhë duke krijuar një cikël.

Barazimi 0-0 bën që Shkëndija të arrijë kuotën e 7 pikëve në 6 ndeshje të luajtura nga skuadra tetovare, e cila vetëm falë golavarazhit më të mirë nuk e sheh veten në zonën e rrezikuar të klasifikimit. Por barazimi i sotëm gjithsesi ndaloi Shkupin që të kthehej në kreun e renditjes, ku tashmë vendin e parë e mban Akademija Pandev me 13 pikë.

asddddd

PANORAMASPORT.ALPër t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/